Nowy numer 48/2022 Archiwum

Mundial z czerwoną kartką

Mundial w Katarze, nim się rozpoczął, zasłynął z korupcji i łamania praw człowieka. Kibice mają jednak nadzieję, że rywalizacja piłkarzy na boisku będzie przebiegała zgodnie z regułami fair play.

Korupcja z polityką w tle, łamanie praw człowieka, niewolnicza praca – to oskarżenia, które padają w związku z okolicznościami przyznania Katarowi organizacji XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i przygotowywania się tego kraju do mundialu. A jednocześnie miliony fanów piłki nożnej na całym świecie czekają na rozpoczęcie mistrzostw i nawet krytycy deklarują, że będą śledzić rywalizację najlepszych drużyn na świecie.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 46/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się