Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lenistwo

Wielki Post 2009Modlitwa o zapał

Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość.

Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, znięchęcenie, apatia, nuda lub "smutek tego świata" (2Kor 7,10) nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia.

Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne.

Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: "zaraz dzień, jeszcze jeden, zrób co możesz Czesław Miłosz

Gdzie siedzi leń? :. autor: ks. Tomasz Jaklewicz
Wbrew pozorom, nie tylko na tapczanie. Leniwy zniechęca się trudnościami, marnuje czas, talenty, ostatecznie życie. Duchowe lenistwo, zwane acedią, prowadzi do głębokiego smutku, a nawet do nienawiści do własnej wielkości.


Pochwała mrówki :. autor: TJ
Mędrcy Starego Testamentu pochwalali gospodarność i surowo piętnowali lenistwo. „Do mrówki się udaj, leniwcze, patrz na jej drogi – bądź mądry: nie znajdziesz u niej zwierzchnika ni stróża żadnego, ni pana, a w lecie gromadzi swą żywność i zbiera swój pokarm we żniwa. Jak długo, leniwcze, chcesz leżeć?


Leki na grzechy :.
W numerze znajdziemy już ostatni obrazek z propozycją modlitwy w sytuacji zagrożenia grzechem. Kiedy ogarnia nas lenistwo, trzeba prosić Boga o zapał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama