Nowy numer 25/2018 Archiwum

ADWENT 2006

Zapraszamy do cyklu adwentowego przygotowującego do świętowania przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Adwentem rozpoczyna Kościół Katolicki swój rok liturgiczny. Etymologicznie wyraz ten wywodzi się ze słowa łacińskiego adventus . A więc oczekujmy Go aktywnie, nie biernie. Już niedługo!TYDZIEŃ PIERWSZY

 • Na ostrzu słowa :. - Marcin Jakimowicz
  Samotny prorok przytula się do Tory. Tylko ona mu pozostała. Izrael, jak pisze Ozeasz, jest „krnąbrny jak krowa” i głuchy na słowa Pana. Każdy z nas chce być „naj”. A on był odwrotnie: Jan. Pytali go: „kim jesteś?”, a on mówił „głosem”. Znał świetnie Jezusa, a potem nie potrafił Go rozpoznać.

 • Chrześcijańska trzypasmówka :. - ks. Tomasz Jaklewicz
  Jak go nie przespać? Potrzebny jest pomysł. Proponujemy rewelacyjną prawdę o każdym z nas: jesteś prorokiem, kapłanem, królem. Trzy w jednym. Pobożne hasła? Niekoniecznie.

  TYDZIEŃ DRUGI

 • Bądź ofiarą :. - ks. Tomasz Jaklewicz
  Wszyscy ochrzczeni mają udział w kapłaństwie Chrystusa – powtarzają zgodnym chórem kościelne dokumenty. Jak to rozumieć? Czy mamy wszyscy włożyć sutanny? Odprawiać przy kredensie Msze dla domowników?

 • Ściana tęsknoty :. Franciszek Kucharczak
  Kto to wymyślił, że mężczyzna nie płacze? W każdym razie ani tradycja żydowska, ani chrześcijańska. Biblia ocieka łzami, i to częściej męskimi niż kobiecymi. Kiedy człowiek płacze, rzadko inny człowiek mija go obojętnie. A co dopiero Bóg.

 • Bułka pełna świeczek :. - Marcin Jakimowicz
  Siostra Milena i jej niezwykły prezent – urodzinowy tort z pszennej bułki Masz dziś urodziny?

  TYDZIEŃ TRZECII

 • Korony z głów, Dziecko idzie :. - Franciszek Kucharczak
  Dzieciątku Jezus wielu chciało zaszkodzić. W Betlejem widać, że zawsze Mu tym pomagano.

 • Koronacja pastuszka :. - Marcin Jakimowicz
  Nie wierzysz, że Bóg może cię koronować? A co miał powiedzieć Dawid? Zapomniał o nim nawet rodzony ojciec. Przy jego historii blednie nawet bajka o Kopciuszku.

 • Płynie w nas błękitna krew :. - ks. Tomasz Jaklewicz
  Wielu ludzi marzy o tym, by żyć po królewsku. Iść za Chrystusem oznacza wejść na królewską drogę Ewangelii. Chrześcijańskie powołanie jest zaproszeniem do życia w wielkim stylu.
 • « 1 »
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama