Nowy numer 33/2018 Archiwum

FILAR DZIEWIĄTY

Prawie wszystko kręci się dziś wokół ciała. Mało sił i czasu zostaje na ducha. Wielu słowo „duch” kojarzy się już tylko ze zjawą z horrorów. Trudno przebić się z prawdą o Duchu Świętym. Efekt: bezduszni ludzie, bez-duszny świat.Lek dla bezdusznych Kiedy piszę te słowa, wszyscy mówią o tragedii w gdańskim gimnazjum. Kto winien śmierci nastoletniej Ani? Koledzy z klasy, nauczyciele, rodzice, gimnazjum, czasy? (aut. ks. T. Jaklewicz)

Rozważania ... :

Kto nie doświadczył, nie rozumie - mówi o. Joachim Badeni, dominikanin, arystokrata, ceniony duszpasterz - To jest niemożliwe, żeby kontakt z żywym Bogiem nie ożywiał! Trzydzieści lat temu doświadczyłem ta- kiego ożywienia: przeżyłem tzw. chrzest w Duchu Świętym.

Pod kontrolą Ducha - Z Aleksandrą Samirą-Gajny o jej spotkaniu z Duchem Świętym rozmawia Marcin Jakimowicz

Warto wiedzieć

Co to są charyzmaty? O charyzmatach słyszymy najczęściej w kontekście ruchów odnowy Kościoła, które zresztą nazywane są nieraz ruchami charyzmatycznymi.

Skrzynka pytań:

Czy dowody biblijne na Bóstwo Jezusa są bardzo skomplikowane? Dlaczego Jezus mówi: „Czemu nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry tylko sam Bóg”? (Mk 10,18) :.

Filary wiary - Pytania można kierować pocztą tradycyjną na adres redakcji, z dopiskiem „Filary wiary” lub e-mailem na adres: religia@goscniedzielny.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama