Nowy numer 49/2023 Archiwum

Samba z łapówkami

Dla połowy Brazylijczyków Inácio Lula da Silva jest sprawcą sukcesu gospodarczego. Dla drugiej połowy to zwykły łapówkarz. Jego powrót wywołał gigantyczne protesty.

Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich Brazylia eksplodowała. Zwolennicy dotychczasowego prezydenta Jaira Bolsonaro zaczęli blokować drogi. Demonstrują też przed koszarami wojska, domagając się interwencji przeciw przejęciu władzy przez Inácio Lulę da Silvę. Mają dwa powody. Po pierwsze, uważają, że wybory sfałszowano. Po drugie, są wściekli, że do władzy wraca polityk skazany wcześniej za korupcję.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora