Nowy numer 15/2024 Archiwum

Kamienie węgielne

Hej, Piotrze i Pawle, słuchajcie! Pewnego dnia ludzie z całego świata będą odwiedzać to miasto. Nie będą wówczas pytać, gdzie jest pochowany Neron, Juliusz Cezar czy Klaudiusz, lecz: „Gdzie był ścięty Paweł? Gdzie został pochowany Piotr, rybak?”.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co czuli, idąc wprost w objęcia śmierci? Jak mali byli wobec imponującego świata, który otaczał ich ze wszech stron? Jak bezbronni, krusi, przypominający obumierające ziarno wrzucone w ziemię… Co czuli, mijając zapierające dech w piersiach budowle wzniesione na cześć cesarzy? Nie przypuszczali przecież, że w miejscu ich grobów staną gigantyczne świątynie oblegane przez turystów przybywających do Wiecznego Miasta… 16 listopada Kościół przypomina o dwóch potężnych rzymskich bazylikach upamiętniających świętych apostołów Piotra i Pawła. Nieprzypadkowo nazwani zostali kamieniami węgielnymi.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza