Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czy to dobry prezydent?

– Giełda zareagowała pozytywnie na wybór Obamy, ale giełda na Wall Street nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.

I Obama, i McCain głosowali za przyznaniem miliardów dolarów dla spekulantów z Wall Street. Obama będzie rozdawał pieniądze biednego podatnika właścicielom koncernów samochodowych. I to jest sedno problemu: w USA część kół gospodarczych zawdzięcza swój sukces nie wolnemu rynkowi, tylko powiązaniu swojej działalności gospodarczej z politykami.

Dlaczego Warren Buffet kupił akcje upadającej spółki branży samochodowej? Dzisiaj już wiemy: na dzień dobry Obama zapowiedział wpompowanie 50 mld dolarów w przemysł motoryzacyjny, w którym Buffet ma udziały! Obama jest zagrożeniem dla amerykańskiej pozycji gospodarczej. Stany Zjednoczone już przesunęły się w dół w rankingu wolności gospodarczej na świecie. To pokazuje, że ta gospodarka była przeregulowana.

Obama to nie jest realny, żywy człowiek. To jest nowy format medialny. Ludzie pokroju Buffeta u boku Obamy zaczynają już realizować swoje interesy. Przeciętny podatnik jest wściekły, że Wall Street jest nagradzane za swój hazard. Kiedy giełda ponosi straty, przez polityków sięga do kieszeni podatników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama