Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Premier: potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii WECNuclear

Po ostatnich owocnych rozmowach z wiceprezydent USA Kamalą Harris i sekretarz energii Jennifer Granholm potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii WECNuclear (Westinghouse Nuclear - PAP) - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

"Silny sojusz daje gwarancje powodzenia wspólnych inicjatyw. Po ostatnich owocnych rozmowach z K. Harris i SecGranholm potwierdzamy realizację projektu jądrowego w sprawdzonej i bezpiecznej technologii WECNuclear. Dziękuję USAmbPoland za współpracę. Uchwała RM w środę" - napisał na Twitterze premier.

Rzecznik rządu Piotr Mller podkreślił w rozmowie z PAP, że przyjęcie oferty amerykańskiej, to bardzo ważny moment. "Energia atomowa będzie ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski" - mówił. Poinformował jednocześnie, że w środę, 3 listopada, Rada Ministrów przyjmie stosowną uchwałę w tym zakresie.

Rzecznik pytany o rozmowy z innymi krajami powiedział: "Amerykanie wybudują pierwszą elektrownię atomową. O możliwych projektach rozmawiamy również z naszymi pozostałymi krajami partnerskimi".

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze