GN 2/2019 Archiwum

Światowe Spotkania Rodzin

Pierwsze Światowe Spotkanie Rodzin zwołał do Rzymu Jan Paweł II w roku 1994, który był obchodzony jako Rok Rodziny. Kolejne spotkania odbywały się co trzy lata (Brazylia 1997, Rzym 2000, Manila 2003).

Tysiące rodzin ze wszystkich stron świata gromadzą się na wspólnej modlitwie, świętowaniu i refleksji na temat znaczenia rodziny w Kościele i świecie.

V Światowe Spotkania Rodzin odbywają się w Walencji (Hiszpania) od 1 do 9 lipca 2006. Tematem spotkania jest „Przekazywanie wiary w rodzinie”.

Znak (logo) tegorocznych Spotkań przedstawia symbolicznie rodzinę jako komórkę. Wspólnota rodzin tworzy tkankę społeczeństwa. Godło daje również wyobrażenie kuli ziemskiej. Kolory oznaczają różnorodność kultur i ras mieszkańców ziemi. W środek symbolu jest wpisany krzyż.

Program obejmuje:
Międzynarodowe Targi Rodzinne (1–7.07),
na których organizacje, stowarzyszenia, instytucje, itp., które pracują na rzecz rodziny na całym świecie, dzielą się nawzajem doświadczeniami, działalnością i projektami.
Kongres Teologiczno-Pastoralny (4–7.07), z referatami specjalistów światowej sławy na tematy dotyczące „Przekazywania wiary w rodzinie”.

Różaniec rodzinny (7.07).
Świąteczne spotkanie i świadectwa (8.07)
– to moment, kiedy rodziny z różnych stron świata dzielą się swoim doświadczeniem wiary.
Msza święta na zakończenie pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI (9.07) jest punktem kulminacyjnym Spotkań.

Oficjalna strona internetowa: www.wmf2006.org

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji