Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co zrobić, aby otrzymać indeks… w Wielkiej Brytanii

Studia podstawowe są dwuetapowe: undergraduate level (odpowiednik licencjatu) i postgraduate level (magisterskie).

Rekrutacja: należy wysłać wypełniony formularz (dostępny na stronie internetowej uczelni) z kopią świadectwa maturalnego lub dyplomu; uczelnia przysyła „ofertę warunkową” (conditional offer), w której wymaga przede wszystkim przedstawienia certyfikatu językowego.

Język: należy posiadać zdany egzamin IELTS; niektóre uczelnie honorują też First Certificate i Advanced; często uniwersytety organizują kursy przed rokiem akademickim dla tych, którzy nie posiadają odpowiedniego certyfikatu.

Koszty: trzyletnie studia licencjackie od tego roku kosztują ok. 9 tys. funtów, a roczne magisterskie od 2–3 tys. do 20 tys. funtów za najpopularniejsze kierunki; uwaga! do tej pory można było uniknąć opłaty na poziomie licencjackim, jeśli roczny dochód na wszystkich domowników nie przekraczał 130 tys. zł; od września tego roku przestanie to obowiązywać; będzie można natomiast przenieść spłatę wymaganej kwoty na okres po studiach.

Stypendia: można starać się o stypendia wewnętrzne uczelni; natomiast na stronie British Counsil www.britishcounsil.org są dostępne informacje o innych stypendiach, które mogą pokryć większą część kosztów studiowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama