Nowy numer 33/2018 Archiwum

Osłabiony sportowiec

W Innsbrucku w czerwcu 1988 roku pogodny przyjaciel młodzieży łapie piłkę do siatkówki rzuconą przez któregoś ze słuchaczy. Hasło tamtej wizyty w Austrii mówi wiele: „Tak wobec wiary, tak wobec życia”.

Wiara ożywia – także w aktywnym życiu jest miejsce dla Boga. Młodzież słucha tego ze zrozumieniem i wdzięcznością. Wie o sportowych pasjach Papieża, a nawet je podziwia. W Denver Jan Paweł II otrzyma od nich koszulkę z numerem 1 i swoim imieniem. Kiedy jednak podupadnie na zdrowiu i na ukochane góry już tylko będzie mógł spoglądać z tarasu widokowego – młodzi, sprawni i silni, pozostaną ze swoim Ojcem.

A on pokaże im, że liczą się także osłabieni, złamani cierpieniem i chorobą. W Lourdes, 15 sierpnia 2004 roku, czynił nadludzkie wysiłki, aby wygłosić homilię. Jego zmagania budziły ogromne współczucie. Aby go wesprzeć, wierni przyjmowali oklaskami chwile milczenia. O mało nie osunął się na ziemię z klęcznika ustawionego przed Grotą. Nie przybył tam jednak, aby modlić się o swoje uzdrowienie, ale o nawrócenie grzeszników.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji