GN 24/2018 Archiwum

Krzyż na drogę

„Nauka krzyża jest głupstwem dla tych, którzy są na drodze do zagłady, ale dla nas, będących na drodze do zbawienia jest mocą Bożą” (1 Kor 1,18)

Kontrowersje wokół krzyża, zapoczątkowane przez wyrok Trybunału w Strasburgu, ciągle jeszcze przetaczają się przez życie publiczne. Jedni ostentacyjnie krzyż zdejmują, inni gorliwie go bronią.

Dlaczego? Co krzyż Chrystusa reprezentuje, o czym nam mówi? Skorzystajmy z okazji, by w czasie Wielkiego Postu zastanowić się nad tym, czy sami rozumiemy czym dla nas, chrześcijan jest krzyż.

Przez dwa tysiące lat stał się elementem kultury, symbolem uniwersalnych wartości i znakiem godności człowieka, ale przede wszystkim ma znaczenie religijne. W Wielkim Poście zatrzymajmy się przed znakiem miłości Boga do człowieka.OFERTA DLA DUSZPASTERZY„Mały Gość” proponuje materiały na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Jest to tekturowy krzyż i sześć obrazków.

Na krzyż dzieci będą przyklejać obrazki przedstawiające sytuacje, w których robiąc znak krzyża, powinny przyznać się do Jezusa.Materiały pakowane są w paczkach po 50 kompletów. Komplet to tekturowy krzyż formatu 235 x 328 mm i sześć obrazków formatu 65 mm x 65 mm
Cena paczki (50 kompletów): 50 zł + koszty wysyłki

Przejdź do sklepu wiara.pl

„Gość Niedzielny” proponuje wielkopostną dekorację do kościoła: plakat z hasłem „Krzyż na drogę” i wizerunkiem Jezusa, dźwigającego krzyż, wydrukowany na kredzie 250 g formatu 680 mm x 2910 mm

Cena za 1 szt.: 75 zł + koszty wysyłki

Przejdź do sklepu wiara.pl

Wszystkie materiały mogą być:
– dostarczone do parafii przez kolportera „Gościa Niedzielnego”;
– wysłane za zaliczeniem pocztowym;
– zakupione bezpośrednio w dziale sprzedaży „Gościa Niedzielnego” :

Zamówienia:
– u kolporterów;
– w Dziale Sprzedaży „Gościa Niedzielnego”

40-042 Katowice,
ul. Wita Stwosza 11
tel.: 32/ 251 85 24
pn.-pt. 8.00-16.00
sprzedaz@goscniedzielny.pl
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama