Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zbawienne owoce diety

Na tych rekolekcjach przyda się pasek z jedną dziurką mniej. Bo rekolekcje z Postem Daniela łączą czas uzdrowienia duchowego z kuracją oczyszczającą organizm.

Program 10 dni rekolekcji z Postem Daniela w Konstancinie pod Warszawą to Msza św., konferencje, rekreacja i post. Ale nie ten o chlebie i wodzie, lecz inspirowany fragmentem z Księgi Daniela (Dn 1,12–13), w którym jest zachęta do spożywania przez 10 dni wyłącznie warzyw i wody. „Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie, niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy, jedzący potrawy królewskie” – czytamy w Piśmie Świętym.

Na rekolekcjach z Postem Daniela w menu są również owoce i herbaty ziołowe, a posiłki trwają dłużej niż na zwykłych turnusach. Ważne, by wiedzieć, co się je i dlaczego, by poznać funkcjonowanie organizmu i oczyścić go z toksyn. Stąd obecność podczas całego 10-dniowego programu zarówno duchownych, jak lekarza i dietetyka. Na długiej liście korzyści płynących ze stosowania diety owocowo-warzywnej są m.in. stabilizacja ciśnienia, unormowanie poziomu cukru we krwi, hamowanie wytwarzania wolnych rodników i unieszkodliwianie już istniejących, odpowiedzialnych za wywołanie większości chorób cywilizacyjnych, odblokowanie układu immunologicznego i zwiększenie odporności organizmu na zakażenia, oczyszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek i likwidacja zapasów tłuszczu. Słowem rekolekcje z Postem Daniela przywracają harmonię organizmu, co daje uczucie wyciszenia. Ale przez te dni zmaga się też duch. Bo zbawienne dla umysłu, woli i charakteru owoce postu odkryto już wieki temu.

Dla tych, którzy łyknęli bakcyla rekolekcji połączonych z postem organizowane są Sesje Pogłębiające, zwane przez uczestników „dogrywką”. Najbliższa – od 2 do 5 kwietnia. Uwaga: rekolekcje kosztują, i to sporo. 10 dni w pokoju 4-osobowym to wydatek rzędu 1100 zł. Trzeba jednak przyznać, że uczestnicy Postu Daniela, zachwyceni efektami, często wracają na kolejne turnusy.

Turnusy dziesięciodniowe:
12–22 marca
30 kwietnia–10 maja
9–19 lipca
6–16 sierpnia
8–18 października
5–15 listopada
3–13 grudnia

Rekolekcje z Postem Daniela w Domu Rekolekcyjnym Księży i Braci Pallotynów w Konstancinie-Jeziornej
ul. Leśna 15/17, tel. (22) 756 35 90 www.cam.pallotyni.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast