Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Zmartwienia Pana Boga"

Aby pomóc parafianom dobrze przeżyć Wielki Post 2009, redakcja proponuje materiały duszpasterskie pod nazwą: "Zmartwienia Pana Boga".

W siedmiu kolejnych numerach "Gościa Niedzielnego" (od niedzieli poprzedzającej Środę Popielcową, tj. od 22 lutego, aż do Niedzieli Palmowej) znajdzie się cykl materiałów o siedmiu grzechach głównych.

Każdy odcinek będzie się składał z:
* artykułu o współczesnym obliczu kolejnego grzechu głównego;
* rachunku sumienia do każdego z siedmiu grzechów głównych;
* obrazka z modlitwą o cnotę - przeciwieństwo omawianego grzechu.

Ponadto, dla podkreślenia omawianego tematu, redakcja proponuje:

* dekorację do kościoła - białe płótno o wymiarach 70x200 cm z nadrukiem nazwy całego cyklu, wizerunkiem Chrystusa Frasobliwego i wypisanymi siedmioma grzechami głównymi. Cena dekoracji: 85 zł za sztukę. --->

*
- o wymiarach 297x410 cm (format A3), z wizerunkiem Chrystusa Frasobliwego. Cena plakatu: 10 zł za sztukę.


Marcowy numer (ukaże się 19 lutego) też będzie nawiązywał do głównego hasła "Zmartwienia Pana Boga". Do "Małego Gościa" dołączony zostanie specjalny sznurek. Dzieci zawiążą na nim węzeł według instrukcji zamieszczonej w "Małym Gościu". Ze sznurka mogą zrobić postną bransoletkę i nosić przez cały Wielki Post. Będzie im przypominać o wielkopostnych postanowieniach. Ponadto, dla podkreślenia omawianego tematu, redakcja proponuje zestaw siedmiu chustek.Na każdej wypisane będą kolejne grzechy główne i główne hasło (na pierwszym kawałku "pycha", na drugim "chciwość" itd.). Kolejne chustki należy rozdawać dzieciom na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach. Kawałki płótna dzieci mogą umieszczać wokół domowego krzyża, akcentując w ten sposób w domu czas Wielkiego Postu. W Wielki Piątek lub w Wielką Sobotę dzieci mogą przynieść zebrane chustki do kościoła i złożyć je w grobie Pańskim.

Materiały pakowane są w paczkach po 25 kompletów (komplet to siedem kawałków płótna z nadrukiem postaci Jezusa Frasobliwego i nazwą jednego z grzechów głównych formatu 11 cm x 11 cm). Cena paczki: 62,50 zł.

Zamówienia:
Dział Sprzedaży "Gościa Niedzielnego"
40-042 Katowice
ul. W. Stwosza 11
- tel. 032/ 251 85 24
- sprzedaz@goscniedzielny.pl

Do przesyłki doliczamy koszty pobrania w wysokości 12 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama