Nowy numer 5/2023 Archiwum

Jeden z dziesięciu

Trzeba przyznać, że Mesjasz miał słabiutkie statystyki. Nie miałby się czym wykazać na zebraniach księży dziekanów, czy wielkich konferencjach ewangelizacyjnych.

Na dziesięciu uzdrowionych z trądu zaledwie jeden wrócił, by oddać chwałę Bogu. „Gdzie jest dziewięciu pozostałych?” – pytał zaskoczony.
Słabo. Jeszcze gorzej wyglądało to w kulminacyjnym punkcie dramatu, gdy umierał rozpięty miedzy niebem z ziemią, a natura reagowała na Jego śmierć ciemnością i trzęsieniem ziemi. Próżno szukał pod krzyżem dwunastu, których wybrał po całonocnej modlitwie i którym zaufał. Próżno wypatrywał tego, na którym – jak obiecał – zbuduje swój Kościół i któremu kilkanaście godzin wcześniej szeptał: „Szatan chce was przesiać, widziałem. Piotrze, utwierdzaj swoich braci”.
To uwalniające. Ile osób zostanie w Kościele po waszych kursach, ewangelizacjach? – słyszę czasem ironiczne. „Nie mam pojęcia” – odpowiadam i zerkam na mesjańskie statystyki.
On patrzy inaczej niż my. Pozostawia 99 owiec, by biec za jedną zagubioną. Tęsknimy za świątyniami pękającymi w szwach. A jak Jezus reagował widząc tłum? Tak jak pewien proboszcz radośnie zacierający ręce „Ale mi przyszli!”? Nie! „Litował się nad nimi, bo byli jak owce nie mające pasterza”.
On nie patrzy na wykresy i tabelki. Dla niego liczy się jeden człowiek. Ty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się