Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sieć modlitwy

Beata Zajączkowska: Zainicjował Ksiądz światowy łańcuch modlitw za wstawiennictwem Jana Pawła II w intencji potrzeb i cierpień świata. Prośby o nawrócenie, uzdrowienie z raka, szczęśliwy poród, a nawet wybór dla Polski dobrych władz to tylko niektóre z intencji, w jakich się modlicie.

Ks. Sławomir Oder: – Pomysł zrodził się spontanicznie. Jest przedłużeniem zjawiska, jakie miało miejsce podczas ostatnich dni życia Jana Pawła II, kiedy to cały świat modlił się za niego. Benedykt XVI przypomniał ostatnio, że w tym wszystkim, a zwłaszcza w cierpieniu Jana Pawła II, był widoczny głęboki wymiar eucharystyczny. Świadomość obecności tej siły duchowej sprawiła, że zaproponowałem, by tego ducha podtrzymywać i iść dalej, teraz modląc się już nie za Jana Pawła II, ale za jego wstawiennictwem w intencji wszystkich potrzebujących modlitwy. Jest to podjęcie słów Chrystusa: bierzcie na siebie nawzajem brzemiona wasze i nieście je.

W jaki sposób można przyłączyć się do modlitwy?
– Inicjatywę opisujemy na oficjalnej stronie internetowej procesu beatyfikacyjnego www.BeatyfikacjaJanaPawlaII.org. Do akcji przyłączają się osoby indywidualne, wspólnoty zakonne, mamy wiele zgłoszeń z różnych klasztorów kontemplacyjnych i zakonów aktywnych. Ostatnio zgłoszenie dostałem z diecezji Orange w USA, od Stowarzyszenia Kobiet Katolickich. Przyłączają się osoby starsze czy chore, grupy modlitewne i młodzieżowe. To wielki potencjał miłości i dobra. Są też zgłoszenia z Polski.

W intencjach zamieszczanych na forum modlił się Ksiądz także u grobu Jana Pawła II.
– Jest moim głębokim pragnieniem, aby cały ten łańcuch modlitewny, który zaczyna być naprawdę potężnym ruchem, znajdował swój szczególny wyraz w Eucharystii przy grobie Ojca Świętego. Jednak nie wszyscy w niej będą mogli uczestniczyć, dlatego też na stronie procesu publikujemy w różnych językach tekst modlitwy o łaski za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Na jakim etapie jest proces beatyfikacyjny Jana Pawła II?
– W tej chwili przygotowujemy kalendarz przesłuchań świadków, które rozpoczną się w październiku. Będziemy rozmawiać z około stu osobami.

Ks. Sławomir Oder jest postulatorem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama