Nowy numer 38/2022 Archiwum

Spotkaj Go!

Czy młodzi odchodzą od wiary? Nie. Nigdy do niej nie doszli. ​Jak sprawić, by sakrament bierzmowania nie stał się „oficjalnym pożegnaniem się z Kościołem w obecności lokalnego biskupa”, ale był doświadczeniem żywego Boga?

Bierzmowanie. Ogień czy stypa? Sakrament mocy czy ziewania? – to pytanie zadajemy na łamach „Gościa” od lat. Pisaliśmy, że słowo to w kontekście wielkomiejskich parafii zaczyna nabierać zabarwienia emocjonalnego podobnego do hasła „Derby Śląska”. Jasne, że nie wszędzie. Zazwyczaj kojarzy się z kolejną parafką katechety. Na szczęście ostatnią.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Nowy numer 38/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się