Nowy numer 48/2022 Archiwum

Nie da się wymusić wiary

Uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?”. Łk 9,54

Łk 9, 51-56

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.

Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?» Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich.

I udali się do innego miasteczka.

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Ewangelia z komentarzem. Nie da się wymusić wiary
Gość Niedzielny

Zadziwiająca jest postawa Jakuba i Jana, uczniów, którzy są kojarzeni raczej z łagodnością. Dzisiaj mówią o chęci zniszczenia, odwetu. Tak jakby byli pewni swojej siły. Z pewnością tak jest, bo już poznali moc, która może z nich wychodzić dzięki wierze w Jezusa i przebywaniu w Jego obecności. To On ich posłał, by czynili cuda. Ale Jezus nie chce, by apostołowie swoją siłę wykorzystywali do niszczenia ze względu na Niego. Bóg daje pełną wolność tym, którzy Go nie chcą przyjąć. Nie da się wymusić na innych ani wiary, ani gościnności. Wiara rodzi się w wolności. Ogień wiary nie niszczy, lecz daje światło.

Przeczytaj Czytania na każdy dzień

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy