Nowy numer 39/2022 Archiwum

"Pracuj, lecz pracuj dla Nieba"

Z okazji urodzin św. Jana Bosko zebraliśmy dla Was 10 cytatów, które mogą być wskazówkami w życiu codziennym.

"Pracuj, lecz pracuj dla Nieba"   św. Jan Bosko. MG/Foto Gość

Święty Jan Bosko był nie tylko gigantem ducha, ale też pracy, także pisarskiej. Pozostawił po sobie ogromny dorobek, nic dziwnego, że jest patronem redaktorów. Pisał bardzo dużo od biografii po listy. Dziś obchodzimy jego urodziny, święty skończyłby 207 lat. Urodził się w małej miejscowości we Włoszech. Choć jego rodzice byli wieśniakami, a ojciec zmarł, gdy Janek był jeszcze bardzo małym chłopcem, to jego mama fantastycznie go wychowała. Nauczyła modlitwy i zaufania do Matki Bożej.

Przeczytaj:  Wilki zmieniał w owce, miał dar bilokacji i prorocze sny, a pies znikąd ratował mu życie

Janek był niesamowicie utalentowany (m.in. świetna pamięć, łatwość uczenia, grał nawet na skrzypcach) i wykorzystał swoje talenty maksymalnie. Skończył szkołę, wypełnił swoje powołanie i został księdzem, zatroszczył się o biednych chłopców. A przy tym nie stronił od pracy.

Przeczytaj także:  Jan Bosko - święty na nasze czasy?

Był nauczycielem i nadal nim jest. Pracował przede wszystkim dla Nieba. Trzymał się zawsze blisko Jezusa i Maryi. Tego uczył też swoich chłopców. 

Przeczytaj jeszcze:  Ciekawostki z życia św. Jana Bosko

 Pozostawione przez niego myśli są nadal aktualne. Niech poniższe cytaty, które pochodzą z różnych listów (które można znaleźć m.in. w kalendarzyku Wyd. Salezjańskiego), pomogą nam w kroczeniu do świętości. 

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL