Nowy numer 5/2023 Archiwum

Św. Jan Bosko "Wskazania duchowe. Antologia"

Z cyklu: Co warto przeczytać?

Uczciwie zaznaczam, że jestem w trakcie czytania "Wskazań duchowych", jednak już mogę je polecić. Jedna z lepszych lektur duchowych, jakie czytałam!

Książka składa się z czterech części, z których każda dzieli się na podrozdziały. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - osoba świecka, konsekrowana, nastolatek, dorosły. Przez to, że dużo tekstów jest cytowanych, ma się wrażenie, jakby sam ksiądz Bosko do nas pisał. Poza tym bardzo dobrze opracowane są przypisy. 

Myślę, że część odkryje na nowo przypowieści, które tłumaczy święty swoim chłopcom. Może odkryje swoje powołanie czytając listy Jana Bosko do różnych osób.

To książka w sam raz na Wielki Post. Jest tu wiele praktycznych wskazówek, które mogą pomóc w nawróceniu, przemyśleniu pewnych spraw naszego życia. A także pomogą w lepszym przygotowaniu do Mszy świętej, sakramentu spowiedzi, czy w praktykowaniu modlitwy. Znajdziemy tu kazania i słówka wieczorne. Antologia może pomóc nam także w większym przylgnięciu do Jezusa i Maryi. 

Ja czytam sobie po fragmencie wieczorami i odkrywam piękno tej Antologii. Idealna do rozważania. Choć teksty pochodzą właściwie z XIX wieku to ma się wrażenie, że nadal są aktualne i niezwykle potrzebne.

Z serca polecam. Idealna, by lepiej przeżyć Wielki Post. 


Św. Jan Bosko "Wskazania duchowe. Antologia", Wydawnictwo Salezjańskie 2019

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy