Nowy numer 42/2020 Archiwum

Figura na sto dwa

FILIPINY. Na Filipinach powstaje największa figura Matki Bożej na świecie. Statua w sanktuarium Montemaria pw. Maryi Matki Ubogich liczyć będzie 102 metry.

Od jej podstawy do korony prowadzić będzie 1001 schodów. Figura będzie najwyższym punktem centrum pielgrzymkowego, które powstanie w południowej części miasta Batangas.

Jak donosi filipińska gazeta „The Bohol Chronicle”, w uroczystości inaugurującej budowę 7 stycznia wzięło udział 2 tys. osób. Budowa finansowana jest ze zbiórek wiernych i sponsorowana przez wielkie firmy przemysłowe miasta Batangas.

Centrum, które ma powstać w ciągu najbliższych trzech lat, będzie mogło na raz przyjąć ok. 2 tys. pielgrzymów. Obok statuy planowana jest budowa kaplicy Matki Bożej, ogród różańcowy, stacje Drogi Krzyżowej, dom rekolekcyjny, kaplice adoracji Najświętszego Sakramentu, Miłosierdzia Bożego i św. Józefa.

Statua w sanktuarium Montemaria będzie wyższa od Statuy Wolności w Nowym Jorku (96 m) i figury Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro (100 m). Ok. 200 części gigantycznej figury zostanie przewiezionych drogą morską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama