GN 32/2018 Archiwum

Osama znów grozi

Katar. Dlaczego Al-Kaida zabija cywilów w krajach Zachodu? Próbował to wytłumaczyć Osama bin Laden w nowym oświadczeniu na taśmie dźwiękowej. Wyemitowała je katarska stacja Al-Dżazira.

Według bin Ladena nie tylko rządy, ale też zwykli mieszkańcy krajów Zachodu są odpowiedzialni za „wyprawy syjonistyczno-krzyżowe przeciwko islamowi”, jak to określił. „Jeśli wojna jest kontynuowana, oznacza to, że ludzie ponawiają swe zaufanie dla rządzących i polityków i nadal wysyłają swych synów do naszych krajów, aby z nami walczyć” – powiedział.

Osama oskarżył Zachód, że chce izolować terrorystyczną organizację Hamas, która wygrała wybory w Autonomii Palestyńskiej. Wezwał też muzułmanów do wojny w sudańskiej prowincji Darfur.

Prowincję tą zamieszkuje czarnoskóra ludność, która wyznaje chrześcijaństwo lub animizm. Muzułmańscy Arabowie z północy Sudanu w toczącej się od 20 lat wojnie wymordowali już około 2 milionów ludzi z „czarnego” południa tego państwa. Świetnie uzbrojone oddziały muzułmanów oszczędzają tam tylko młode kobiety i dzieci, żeby sprzedać je na północy Sudanu jako niewolników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama