Nowy numer 08/2024 Archiwum

Ostatnie słowa

WŁOCHY. Arcybiskup Stanisław Dziwisz ujawnił w wywiadzie dla katolickiego dziennika „Avvenire”, że tuż przed zabiegiem tracheotomii 24 lutego Jan Paweł II na prośbę swych współpracowników nagrał swe ostatnie przesłanie.

Metropolita krakowski przyznał, że nie wysłuchał jeszcze tego nagrania. – Okazało się, że było to ostatnie przesłanie, bo od tamtego dnia Jan Paweł II zdołał wypowiedzieć z trudem tylko kilka zdań. Przechowuję tę kasetę, ale nie znalazłem jeszcze sił, by jej wysłuchać – powiedział. Mówiąc na temat procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II osobisty papieski sekretarz podkreślił, że „wszyscy są przekonani, że jest on święty”. – I to nie tylko tu, w Krakowie, czy w Polsce.

Świat go widział, poznał go i już kanonizował. Proces służy osiągnięciu moralnej pewności. Lecz w tym przypadku wydaje się, że nikt nie ma wątpliwości. Musimy tylko czekać na ostateczne potwierdzenie jego świętości ze strony Ojca Świętego Benedykta XVI – dodał arcybiskup Dziwisz. Wyraził nadzieję, że do beatyfikacji dojdzie w przyszłym roku.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy