Nowy numer 48/2023 Archiwum

Głoduje połowa ludności

Niger. W dotkniętym długotrwałą suszą Nigrze ofiarna pomoc Caritas nie wystarcza Niger. Wysiłki Caritas w Republice Nigru nie wystarczają do zahamowania kryzysu żywnościowego w tym kraju.

Prawie 3,6 mln ludzi cierpi głód i choroby. W maju, za pośrednictwem sieci Caritas dostarczono 580 ton żywności w ramach programu „Żywność za pracę” i pomocy żywnościowej dla wspólnot i wiosek, gdzie niedobór zboża przekracza połowę normalnych zbiorów.

Caritas dostarczyła również 300 ton artykułów spożywczych do sprzedaży po niższych cenach, 550 ton zboża, aby pomóc odbudować zapasy, i 100 ton jedzenia do rozprowadzenia wśród najbardziej potrzebujących. Dostarczono ponadto udoskonalone nasiona do siewu i paszę dla zwierząt domowych.

Mimo tych działań rząd Nigru podał, że ze 106 stref zmagających się z niedoborem żywności, 56 nadal pozostaje w trudnych warunkach. W wielu gospodarstwach domowych zmniejszono dzienną liczbę posiłków z trzech do jednego, przy czym przeważają w nich liście i trawa. Niger dotknęły długotrwałe susze i plaga szarańczy, która zniszczyła całoroczne zbiory.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy