GN 28/2018 Archiwum

Uzdrawianie świata

USA – Indonezja. Przeszło 200 uczestników z 24 krajów świata zgromadziła konferencja "Naprawiać świat – Wspólna praca religii w społeczeństwie globalnym" (Healing the World – Working Together Religion In Global Society), która od 24 do 28 lipca obradowała w Chicago.

Zastanawiano się nad przenikaniem religii i życia publicznego na poszczególnych kontynentach, roztrząsano stosunki żydowsko-chrześcijańsko-muzułmańskie, zaangażowanie religijne kobiet w świecie zglobalizowanym.

Do włączenia badań międzyreligijnych do programów nauczania w szkołach średnich wezwali rządy krajów Azji i Europy uczestnicy konferencji na indonezyjskiej wyspie Bali pt. „Budowanie harmonii między wierzeniami w ramach wspólnoty międzynarodowej”.

Spotkanie przygotował komitet Dialog Między Wierzeniami, działający w ramach organizacji Spotkania Azja–Europa (ASEM). Wzięło w nim udział 134 przedstawicieli buddyzmu, chrześcijaństwa, hinduizmu, islamu i konfucjanizmu.

Zgodzono się, że działacze religijni powinni ukazywać swym rządom i społecznościom potrzebę i znaczenie dialogu międzyreligijnego oraz zachęcać do wspierania go.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama