Nowy numer 49/2020 Archiwum

Krótko ze świata

* 21 irackich gwardzistów zginęło 1 stycznia w wybuchu samochodu-pułapki pod Baladem na północ od Bagdadu. Samochód eksplodował w pobliżu autobusu wiozącego członków Gwardii Narodowej na szkolenie w bazie wojsk USA.

* Armia izraelska na początku roku przeprowadziła kolejną operację pacyfikacyjną na północy Strefy Gazy. Około 50 czołgów i transporterów opancerzonych wtargnęło w rejon Beit Hanun koło granicy
z Izraelem.

* Sąd chiński zamienił na dożywocie karę śmierci dla tybetańskiego opata Tenzina Deleka, obrońcy praw Tybetańczyków w prowincji Syczuan.

* Meteor uderzył 30 grudnia w dom mieszkalny na południu Iranu. Nikt nie został ranny i nie ma poważnych strat. Kawałek skały z kosmosu waży co najmniej 16 kilogramów. Meteor po uderzeniu w budynek rozleciał się.
*
Dziesięć osób zginęło na miejscu, a ponad 50 odniosło poważne obrażenia 31 grudnia w wypadku autobusu, jadącego z Moskwy do Rygi. Autobus prawdopodobnie wpadł w poślizg na oblodzonej szosie w rejonie łotewskiej miejscowości Ekabpil.

* Ukraiński premier Wiktor Janukowycz na kilka godzin przed końcem roku podał się do dymisji. Pokonany w wyborach prezydenckich przez Wiktora Juszczenkę, Janukowycz wcześniej zapowiadał, że w żadnym wypadku sam nie zrezygnuje ze stanowiska premiera. W sylwestrowy wieczór postanowił jednak odejść.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama