Nowy numer 48/2020 Archiwum

Śmiechowisko

Życie parafialne niesie wiele zabawnych sytuacji. Nie pozwól im się marnować. Jeśli nas rozbawią, wydrukujemy je wraz z Twoim nazwiskiem.

Codziennie prasa informuje o zdarzeniach zadziwiających, zabawnych, a równocześnie dających do myślenia. Oto próbka.

Pewien mieszkaniec Nowej Zelandii, który nazwał policjantów „świniami”, został skazany na dzień pobytu na farmie hodowlanej w towarzystwie świń. 22-letni mężczyzna, który obrzucił funkcjonariuszy stekiem wyzwisk, będzie też musiał wykazać się wiedzą nabytą podczas pobytu na farmie, pisząc wypracowanie o różnicach pomiędzy świniami i policjantami.

Uczczenie pomnikiem ziemniaka, za „niezaprzeczalne zasługi dla narodu”, zaproponował organ białoruskiego rządu, dziennik „Republika”. Kartofel od dawna jest uważany na Białorusi za jej nieoficjalny symbol. Ziemniak jest jednym ze źródeł wpływu obcych walut do skarbu państwa, Białoruś bowiem jest jednym z siedmiu na świecie czołowych producentów ziemniaków. Pod względem produkcji na jednego mieszkańca Białoruś, która ma około 10 mln obywateli, zajmuje pierwsze miejsce na świecie. W roku 2004 zebrano ponad 9,9 mln ton kartofli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama