Nowy numer 24/2018 Archiwum

Europa upomina się o chrześcijan

Europa–Irak. Parlament Europejski przyjął 25 listopada rezolucję, w której upomina się o przestrzeganie praw chrześcijan w Iraku w związku z październikowym zamachem na kościół w Bagdadzie, w którym zginęło 52 wiernych.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego „wzywa władze irackie, żeby radykalnie zwiększyły wysiłki na rzecz ochrony mniejszości chrześcijańskich i innych narażonych mniejszości, żeby nasiliły przeciwdziałanie przemocy międzyetnicznej oraz uczyniły wszystko, co w ich mocy, by postawić przed sądem sprawców tych przestępstw, zgodnie z zasadami praworządności i standardami międzynarodowymi”.

Rezolucja potępia ataki na chrześcijan w Iraku, wyraża solidarność z ofiarami przemocy oraz „z zadowoleniem przyjmuje oświadczenie irackiego ministerstwa spraw zagranicznych z 2 listopada 2010 r., w którym wezwało ono wszystkie specjalne władze i siły bezpieczeństwa, żeby stawiały nieugięty opór wszelkim próbom podzielenia obywateli Iraku na tle religijnym lub rasowym”.

Jeden z inicjatorów rezolucji, poseł PiS do PE Konrad Szymański, podkreśla, że to kolejny dokument PE, w którym upomina się on o prawa prześladowanych chrześcijan na świecie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama