Papież Benedykt XVI

Mała i prosta dziewczyna z Nazaretu stała się Królową świata. Jest to jeden z cudów, które objawiają serce Boże. Oczywiście królewskość Maryi jest całkowicie związana z królewskością Chrystusa.

To On jest Panem, którego po upokorzeniu śmiercią na krzyżu Ojciec wywyższył ponad wszelkie stworzenie na niebie, na ziemi i pod ziemią (por. Flp 2,9-11).

Dzięki planowi łaski Matka Niepokalana została włączona w pełni w posługę swojego Syna: w Jego wcielenie, w Jego życie ziemskie, oraz w Jego mękę i śmierć i wreszcie w chwałę zmartwychwstania i wniebowstąpienia.

Matka dzieliła z Synem nie tylko ludzkie aspekty tej tajemnicy, ale także głębokie zamiary, wolę Bożą, tak że całe Jej istnienie, ubogie i pokorne, zostało wyniesione, przemienione i wysławione, przechodząc przez „ciasne drzwi”, którymi jest sam Jezus.

Tak, Maryja jako pierwsza przeszła drogą otwartą przez Chrystusa, aby wejść do królestwa Bożego, drogą dostępną pokornym, tym, którzy ufają słowu Bożemu i zobowiązują się do wcielania go w praktyce.

22 sierpnia w Castel Gandolfo

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Fakty i opinie