Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wiara w komórce

Trudno na wakacje taszczyć komputer. Zwłaszcza podczas górskiej wędrówki czy na plaży to sprzęt mało poręczny. Dla tych, którzy mimo wszystko podczas wakacji chcą być na bieżąco, portal wiara.pl uruchomił specjalną stronę internetową na tzw. urządzenia mobilne.

Czyli przede wszystkim na komórki. Można na niej znaleźć najnowsze informacje (z Kościoła, z Polski i ze świata) oraz redakcyjny komentarz do aktualnych wydarzeń. Poza tym, pamiętając że chrześcijaninowi trzeba też pokarmu duchowego, zamieszczono na niej aktualne czytania mszalne oraz inspirowane nimi refleksje. Tylko tyle, by komórkowi internauci nie dostali oczopląsu.

By strona ładowała się łatwo nawet przy niezbyt dobrym połączeniu, ilość grafiki została ograniczona do minimum. Skonstruowana jest tak, że jej szerokość dostosowuje się do szerokości wyświetlacza komórkowego. Nie powinno więc być problemów z jej oglądaniem nawet przy niestandardowych wyświetlaczach. Zaletą „komórkowej” strony portalu wiara.pl jest stosunkowo duża czcionka.

W urządzeniach o większej rozdzielczości nie wygląda to może najlepiej, ale pozwala czytać teksty w normalnym telefonie bez posiłkowania się lupą. Nawet tym, którzy do czytania miewają już za krótkie ręce; )

Strona wyświetla się automatycznie po wpisaniu w urządzeniu mobilnym adresu: wiara.pl. Z komputerów stacjonarnych można ją podejrzeć pod adresem: m.wiara.pl. Nie ma jednak stosowanego czasem w innych stronach przymusu oglądania mobilnej wersji Wiary. Kto chce, może dzięki zamieszonym na stronie linkom łatwo przejść do „normalnej” głównej strony portalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama