Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papież Benedykt XVI

Kapłani są pierwszymi robotnikami cywilizacji miłości. Mam na myśli księży znanych i mniej znanych, z których niektórzy wyniesieni zostali na ołtarze, pamięć o innych trwa w społeczności parafialnej.

Chciałbym przypomnieć księdza Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika, który został ogłoszony błogosławionym w ubiegłą niedzielę w Warszawie. Pełnił on posługę u boku tych, którzy angażowali się na rzecz wolności, obrony życia i jego godności.

To dzieło w służbie dobra i prawdy było dla reżimu, jaki panował wówczas w Polsce, znakiem, któremu sprzeciwiać się będą. Umiłowanie Serca Chrystusa przywiodło go do oddania życia, a jego świadectwo było zasiewem nowej wiosny w Kościele i społeczeństwie.

Gdy przyglądamy się historii, możemy dostrzec, jak wiele stron odnowy duchowej i społecznej zapisanych zostało przy decydującym udziale kapłanów katolickich, ożywianych jedynie zapałem do Ewangelii i do człowieka, do jego prawdziwej wolności, religijnej i obywatelskiej. Jak wiele inicjatyw integralnej promocji człowieka wyszło z intuicji kapłańskiego serca!

Anioł Pański, 13.06.2010

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama