Nowy numer 2/2021 Archiwum

Obiektywnie po gejowsku

Londyn. Zdaje się, że do odległej przeszłości należy już przysłowiowy obiektywizm brytyjskich mediów.

Publiczna stacja Chanel 4, trzecia pod względem zasięgu telewizja w Wielkiej Brytanii, zleciła aktywiście gejowskiemu realizację filmu dokumentalnego o Benedykcie XVI. Program ma zostać wyemitowany krótko przed wizytą papieża w Wielkiej Brytanii.

Peter Tatchell, jeden z założycieli organizacji „Protest the Pope”, nie ukrywa swojej wrogości wobec papieża. Krytykuje jego stosunek do homoseksualizmu i antykoncepcji, uważa, że Benedykt XVI jest „nieodpowiednim gościem” na Wyspach Brytyjskich. Kilka lat temu Tatchell zarzucił Janowi Pawłowi II dyskryminację mniejszości homoseksualnych i porównał skalę rzekomych krzywd homoseksualistów do tych z czasów nazistowskich.

Przeciwko decyzji Chanel 4 zaprotestowali brytyjscy katolicy. – Myślę, że to potwierdzi powszechny pogląd, że Wielka Brytania jest krajem głęboko antykatolickim – powiedziała Ann Widdecombe, była minister zdrowia.

Zauważyła też, że działanie Channel 4 ma na celu przede wszystkim wywołanie skandalu.
Czym kierowali się ludzie zarządzający stacją, proponując Tatchellowi realizację programu? Wszystkim, tylko nie chęcią obiektywnego przedstawienia postaci Benedykta XVI.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama