Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowa błogosławiona

Rzym. Promotorka kultu Oblicza Jezusa, s. Maria Pierina De Micheli, została ogłoszona błogosławioną. Beatyfikacja odbyła się 30 maja w Bazylice Matki Bożej Większej, a dokonał jej prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato.

Nowa błogosławiona urodziła się w 1890 r. w Mediolanie. Pochodziła z głęboko religijnej rodziny – jej starszy brat został księdzem, a dwie siostry wstąpiły do zakonów. Pierwszego objawienia doświadczyła w wieku
11 lat. Powołanie poczuła w czasie obrzędów zakonnych swojej siostry Marii w 1908 r. Pięć lat później sama wstąpiła do zgromadzenia Córek od Niepokalanego Poczęcia, zwanych siostrami z Buenos Aires.

Spędzała wiele godzin na adoracji Męki Pańskiej, a zwłaszcza oblicza Pana Jezusa. W czasie nocnej modlitwy na początku Wielkiego Postu 1936 r. usłyszała: „Chcę, aby moje Oblicze, na którym odbijają się głębokie zranienia mojej duszy, ból i miłość mego Serca, było bardziej czczone”.

Wezwania powtarzały się jeszcze wielokrotnie. W 1938 r. zakonnicy ukazała się Matka Boża, która poleciła jej, aby doprowadziła do wybicia medalika z Obliczem Pana Jezusa. Podobizna twarzy Chrystusa na medaliku została wykonana na podstawie zdjęcia Całunu Turyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama