Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kiermasz z rodzinnym dyktandem

Katowice. Kilkudziesięciu wystawców wzięło udział w VI Kiermaszu Wydawnictw Katolickich, który odbył się 28 i 29 maja na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród gości znaleźli się m.in.: o. Leon Knabit, ks. Jerzy Szymik i o. Mirosław Pilśniak. Ks. Krystian Kukowka, dyrektor Księgarni św. Jacka, która wraz ze Stowarzyszeniem Wydawców Katolickich organizuje imprezę, podkreśla, że rynek książki katolickiej to ponad 10 proc. całego rynku wydawniczego.

Pierwszy dzień poświęcony został pamięci Fryderyka Chopina. Odbył się całodniowy przegląd filmów o życiu i twórczości kompozytora oraz koncert złożony z jego utworów.

Kiermasz został włączony w III Metropolitalne Święto Rodziny, dlatego w drugim dniu miało miejsce „Dyktando dla rodzin”. Naszpikowany ortograficznymi pułapkami tekst przygotował prof. Walery Pisarek, który przewodniczył również pracom jury.

W dyktandzie wzięło udział ponad 50 rodzin z całej Polski. Zwyciężyli państwo Chwalewscy z Pabianic. Nagrodą dla Bezbłędnej Rodziny będzie wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu i włoskich sanktuariów.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama