Nowy numer 43/2020 Archiwum

Maszerują dla Życia i Rodziny

Warszawa, Rzeszów, Białystok. 30 maja ulicami trzech polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Pójdą w nich ludzie, którzy widzą, że trzeba przypomnieć rządzącym, o co naprawdę powinni zabiegać: o wartości rodzinne. I że właśnie rodziny są w Polsce prawdziwą siłą, w przeciwieństwie do środowisk gejowskich czy feministycznych.

Rodzinny marsz nie jest skierowany przeciw jakiejkolwiek partii. To ma być manifestacja pozytywnych wartości. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na przyjętą przez Sejm nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zamiast przemoc zwalczyć, wprowadza ona możliwość ogromnej ingerencji państwa w życie zwykłych rodzin.

W Warszawie marsz ruszy w samo południe z ul. Nowy Świat. Finał odbędzie się w ramach Miasta Miłosierdzia na pl. Bernardyńskim. Po marszu zaplanowano piknik rodzinny z koncertem. W Rzeszowie marsz ruszy też w południe spod kościoła Świętego Krzyża przy ul. 3 maja. Zakończy się piknikiem rodzinnym na rynku.

W Białymstoku marsz zacznie się o godz. 15.00 pod kościołem św. Rocha. Ulicą Lipową i Rynkiem Kościuszki maszerujący dotrą na plac przy pomniku Jana Pawła II, gdzie przemówią zaproszeni goście.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama