Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ks. prof. Sobański uhonorowany

Warszawa. W auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia księgi pamiątkowej ks. prof. Remigiuszowi Sobańskiemu, wieloletniemu profesorowi tej uczelni i jej rektorowi w latach 1981–1987.

Okolicznością była zbliżająca się 80. rocznica urodzin. W laudacji ks. prof. Tomasz Gałkowski podkreślił, że ks. Sobański gościł z wykładami na ponad 30 uniwersytetach na świecie, był konsulatorem prawa kanonicznego w Watykanie, pracował w Komisji Konkordatowej, od ponad 50 lat pracuje w sądzie archidiecezji katowickiej.

Jego uczniowie mówią o nim jako o wymagającym nauczycielu i człowieku otwartym na nowe wyzwania. Księgę zatytułowaną „Ars boni et aequi” (sztuka, tego co dobre i słuszne) wręczył jubilatowi ks. prof. Henryk Skorowski, nowo wybrany rektor UKSW.

Ks. prof. Sobański stwierdził, że swoją pracę naukową zawsze traktował jako szukanie rozwiązania dla problemów, z którymi ludzie zwracają się do sądów kościelnych. Uroczystość, w której uczestniczył m.in. prymas senior kard. Glemp, miała miejsce w ramach konferencji naukowej. Ks. Remigiusz Sobański był wieloletnim felietonistą „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama