Nowy numer 43/2020 Archiwum

Majowe nabożeństwa pokutne

ANGLIA. We wszystkie piątki maja w kościołach Anglii i Walii odbywają się nabożeństwa pokutne i wynagradzające. W kwietniu biskupi Anglii i Walii wydali oświadczenie, w którym zachęcają wiernych do modlitwy w intencji wszystkich poszkodowanych w wyniku skandali seksualnych w Kościele.

Biskupi podkreślili, że nadużycia ze strony przedstawicieli Kościoła są ciężkimi grzechami przeciw Bogu. Dlatego wszyscy winni koncentrować się nie na wstydzie czy hańbie z ich powodu, ale na żalu i zadośćuczynieniu. Czyny te były grzechami indywidualnymi niewielu osób, z którymi jednak wszyscy wierzący tworzą Mistyczne Ciało Chrystusa.

Z tego powodu ich indywidualny grzech dotyka każdego. Biskupi wyrazili płynące z głębi serca przeprosiny i głęboki żal wobec wszystkich, którzy ucierpieli z powodu nadużyć. Podkreślają, że nic nie jest w stanie tych czynów usprawiedliwić.

Są przekonani, że teraz nadszedł czas modlitwy wynagradzającej i pokutnej. Dlatego zachęcają i proszą wszystkich katolików, by w cztery piątki maja przed Najświętszym Sakramentem modlili się o uzdrowienie, przebaczenie i odnowienie poświęcenia się Bogu. W tym celu na każdy piątek przygotowali formularze liturgii pokutnej i wynagradzającej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama