Nowy numer 43/2020 Archiwum

Warsztatowe święto młodzieży

Choszczno. "Odkryj lepsze życie" - takie było hasło tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Od 1 do 3 maja spotkało się tu 1300 uczestników, którzy przyjechali w zorganizowanych grupach pod opieką księży i katechetów. Byli też goście ze Szwecji i Niemiec. – Fajna atmosfera i dużo ludzi, których warto poznać – ocenia gimnazjalistka Paulina Jóźwik z Wolina.

Obok modlitwy i liturgii na młodzież czekało wiele innych propozycji, w tym aż 39 warsztatów tematycznych. Były to zajęcia muzyczne, plastyczne, fotograficzne, dziennikarskie czy pożarnicze, a także warsztaty szybkiego zapamiętywania, negocjacji, szydełkowania, szklanej biżuterii, a nawet... nurkowania.

Atrakcją był też „Choszczno City Tour”, czyli rekreacyjne wędrówki po mieście. W niedzielne popołudnie do dyspozycji młodzieży były m.in. miejskie boiska, szkolne sale sportowe, pływalnia, przystań kajakowa i wycieczkowy statek.

W programie znalazły się też koncerty kleryckiego zespołu „Clerboyz” z WSD w Szczecinie oraz Droga Krzyżowa i Droga Światła na ulicach miasta. Pomocą służyło 130 miejscowych wolontariuszy. Wśród nich Gabriela Sitko i Anna Duber. – Nie należymy do oazy czy KSM, ale chcemy się udzielać dla Pana Jezusa – mówią dziewczyny.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama