Nowy numer 48/2023 Archiwum

W drodze do Madrytu

Warszawa. Ruszyły polskie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Od 29 do 31 stycznia w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na warszawskich Bielanach odbyło się Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Przebiegało ono pod hasłem „W drodze do Madrytu. 25 lat Światowych Dni Młodzieży”. Uczestniczyło w nim 160 osób z 34 polskich diecezji.

– Ustaliliśmy, że powołamy sześć sekcji: trzy duchowe i trzy organizacyjne – powiedział „Gościowi” ks. Grzegorz Suchodolski z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Pierwsza z sekcji stworzy zaplecze modlitewne, sekcja formacyjna przygotuje konspekty do pracy w grupach, jeszcze inna będzie promować pielgrzymki szlakami św. Jakuba. Nie tylko do Santiago de Compostela – mamy też w Polsce takie szlaki.

Tygodniem promocji hiszpańskiego spotkania, który zacznie się 23 maja br., zajmie się specjalna sekcja promocyjna. Kolejna odpowiadać będzie za logistykę i rejestrację grup. Powstanie też sekcja hiszpańska, skupiająca tłumaczy i znawców hiszpańskiej kultury. Madryckie spotkanie odbędzie się od 15 do 21 sierpnia 2011 r.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy