Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Atomy nie z ambony

Energetyka. „Księża z ambony będą uspokajać swoich wiernych” – obwieścił dziennik „Polska” z 2 stycznia, pisząc o rządowej akcji przekonywania Polaków do elektrowni jądrowych

– To nieporozumienie – wyjaśnia w rozmowie z „Gościem” Andrzej Strupczewski, rzecznik energetyki jądrowej w Instytucie Energii Atomowej Polatom. Strupczewski jest autorem broszury „Nie bójmy się energetyki jądrowej”, adresowanej głównie do nauczycieli fizyki i chemii, energetyków i działaczy samorządowych w rejonach, gdzie rozważana będzie budowa elektrowni jądrowej.

– Egzemplarze tej książki będą wysłane także do księży – przyznaje rzecznik. – Sprawa energii jest ważna dla przyszłości Polski i chciałbym uniknąć nieporozumień i zbędnych obaw. Sformułowanie dziennika „Polska” sugeruje jednak, że istnieją jakieś uzgodnienia z władzami kościelnymi w Polsce co do przyszłej kampanii informacyjnej.

Takich ustaleń nie było. Dążymy do przekazania księżom i organizacjom kościelnym prawdziwych informacji o energetyce jądrowej, ale nie oczekujemy udziału księży w akcji na rzecz atomu, tym bardziej z ambony – podkreśla Andrzej Strupczewski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama