Biden w Polsce

USA–Polska. Wiceprezydent USA Joseph Biden (na zdjęciu) odwiedził Polskę. Spotkał się m.in. z prezydentem i premierem.

W czasie rozmów zaproponował Polsce przyłączenie się do nowego amerykańskiego projektu obronnego, który ma zastąpić tarczę antyrakietową.

Biden przyjechał z propozycją nowego systemu bezpieczeństwa, który zakłada, że na terytorium Polski znajdą się antyrakiety SM-3, służące do obrony przed rakietami średniego i krótkiego zasięgu.

Na terytorium Polski mają być też rozmieszczone baterie rakiet Patriot, trwają również negocjacje dotyczące warunków stacjonowania wojsk amerykańskich na naszym terytorium. Nowy system antyrakiet miałby znaleźć się w Polsce do 2015 roku

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

jck