Nowy numer 48/2023 Archiwum

Mali odkrywcy

Katowice. 3 października w Rondzie Sztuki (Oko Miasta) w Katowicach dzieci bawiły się z żywiołem powietrza.

Pokaz naukowy z buchającym ciekłym azotem, uciekającymi w górę balonami z ciepłym powietrzem czy próba rozczepienia garnków, z których powietrze zostało wypompowane, to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekały na najmłodszych podczas pierwszego spotkania Kawiarni Naukowej Dzieciom.

Okazało się, że z plastikowej butelki po napojach, rurki PCV, taśmy klejącej i kawałka papieru można własnoręcznie zbudować wyrzutnię rakietową. Projekt Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa udowadnia, że nauka jest atrakcyjna dla wszystkich. Chociaż w pokazach brały udział dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, wszyscy inni zainteresowani też mogą uczestniczyć w projekcie.

Informacje i bogato ilustrowane opisy doświadczeń drukowane są w „Małym Gościu Niedzielnym”, a w spotkaniach można uczestniczyć dzięki transmisjom internetowym, które zapewnia inicjatywa Partnerstwo dla Przyszłości. Ko-lejne spotkanie 30 października. Szczegóły na www.kawiarnianaukowa.pl. Projekt współfinansują Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, „Mały Gość Niedzielny” i portal edukacyjny „Partnerstwo dla Przyszłości”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy