GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Mniszki modlą się w sprawie in vitro

Bioetyka. O wyjątkowo intensywną modlitwę za parlamentarzystów, aby podjęli właściwą decyzję w sprawie prawnego uregulowania kwestii sztucznego zapłodnienia, zwróciła się do sióstr kontemplacyjnych Rada ds. Rodziny Episkopatu Polski.

W specjalnym liście przewodniczący Rady bp Kazimierz Górny oraz jej sekretarz o. Andrzej Rębacz podkreślają, że tocząca się obecnie w Sejmie debata na temat in vitro ma wyjątkowe znaczenie. Dojdzie bowiem do konfrontacji „cywilizacji prawdy, miłości i życia”, czyli zwolenników poczynania dzieci w sposób zgodny z naturą, z „cywilizacją kłamstwa, egoizmu i śmierci”, czyli zwolennikami in vitro.

W tej sytuacji zwracają się do sióstr kontemplacyjnych o modlitwę m.in. za „parlamentarzystów, by potrafili kierować się prawdą o człowieku i jego godności” oraz „za pewne środowiska medyczne, by nie ulegały pokusie pieniędzy kosztem sumienia”.

Siostry będą się modlić także za ludzi, „którzy opowiadając się za »produkcją« dzieci, za uśmiercaniem wielu z nich, obciążają swoje sumienia”. Obejmą też modlitwą dzieci zrodzone metodą in vitro, aby mogły się zdrowo rozwijać. W Polsce jest obecnie prawie 1,5 tysiąca sióstr kontemplacyjnych w 14 zakonach, żyją w 79 klasztorach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast