Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ks. Dajczer nie żyje

Warszawa. Zmarł ks. Tadeusz Dajczer, inicjator Ruchu Rodzin Nazaretańskich, autor wielu książek, m.in. bestsellerowych „Rozważań o wierze”. Miał 78 lat.

Był kapłanem archidiecezji warszawskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1955, a 30 lat później, wraz z ks. dr. Andrzejem Buczelem (1951–1994) i grupą osób świeckich, utworzył w Warszawie pierwszą wspólnotę ewangelizacyjną, która dała początek Ruchowi Rodzin Nazaretańskich.

RRN obecnie obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Jest obecny w 40 diecezjach, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Pod koniec życia ks. Dajczera Ruchem wstrząsnął poważny kryzys. W styczniu br. metropolita warszawski ujawnił, że kierownictwo RRN promowało fałszywy charyzmat maryjny i przeakcentowało rolę kierownictwa duchowego w życiu członków Ruchu. Nakazał też w archidiecezji reformę Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Niezależnie od błędów, które pojawiły się na pewnym etapie rozwoju Ruchu, założonego przez ks. Dajczera, jego książka „Rozważania o wierze” jest fenomenem, stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków. Ks. Dajczer dzielił się w niej trzydziestoletnim doświadczeniem kierownictwa duchowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama