Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mniej religii w Telewizji Puls

Media. Telewizja Puls będzie nadawać mniej programów religijnych i mniej publicystyki. Taką decyzję, na wniosek zarządu Telewizji Puls, podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zmieniając koncesję.

Dotychczas audycje religijne i publicystyczne o tematyce rodzinno-chrześcijańskiej zajmowały w Pulsie co najmniej 4 godziny na dobę. Po zmianie ilość czasu poświęconego tym programom zależy wyłącznie od nadawcy. Z 7 do 3 godzin tygodniowo zmniejszono czas nadawania programów informacyjnych i publicystycznych.

Audycje dla rodziny, w tym dla dzieci i młodzieży, mają zajmować 5 godzin tygodniowo. – Zmiana zapisów programowych odciąża stację, dając jej większe możliwości budowania konkurencyjnej oferty programowej – powiedział Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls. Zapewnił jednak, że „stacja jest w dalszym ciągu stacją rodzinną i taką chce pozostać”.

Z dotychczasowych doświadczeń Telewizji Puls wynika, że profesjonalna stacja o charakterze chrześcijańsko-rodzinnym nie może sama utrzymać się na rynku medialnym. – Pomimo tak ogromnych środków, które wydaliśmy na programy religijne i społeczne, ich oglądalność była znikoma” – powiedział w rozmowie z GN prezes stacji. Zapowiedział także, że stacja stworzy w internecie portal religijny, który może ruszyć jesienią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama