Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kraków cały franciszkański

Kraków: Bracia św. Franciszka opuszczą na początku października klasztory i wyjdą na ulice Krakowa.

Będzie ich można spotkać w supermarketach, gdzie kwestować będą na rzecz ubogich, na krakowskim Rynku, gdzie ruszą na uliczną ewangelizację, a nawet na murawie boiska, gdzie zagrają z piłkarzami Cracovii, Wisły i Hutnika.

Tak rodzina franciszkańska ma zamiar świętować 800-lecie ustnego zatwierdzenia Reguły św. Franciszka z Asyżu. Centrum obchodów będzie Kraków. Uroczystości potrwają tu od 30 września do 4 października. Uczestniczyć w nich będą wszystkie zakony franciszkańskie w Krakowie: Bracia Mniejsi, Bracia Mniejsi Konwentualni i Bracia Mniejsi Kapucyni.

1 października zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w kościele franciszkanów. W tym dniu odbędzie się także specjalne spotkanie braci – Kapituła Namiotów, której gościem będzie kaznodzieja papieski o. Raniero Cantalamessa, kapucyn. Pierwsza po śmierci Franciszka wspólna Kapituła Namiotów trzech gałęzi zakonu zgromadziła w kwietniu w Asyżu prawie 2 tys. braci z całego świata.

3 października o 20.00 na krakowskim Rynku zostanie zaprezentowane oratorium „Transitus” o życiu i śmierci św. Franciszka (teksty pieśni napisała Beata Mencel, a muzykę jej mąż – Joachim). Rocznicowe uroczystości zakończy Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Na jej zakończenie kard. Stanisław Dziwisz roześle braci na uliczną ewangelizację. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.800lat.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama