Nowy numer 48/2020 Archiwum

Reklama ciągnie do Kościoła

USA. Kalifornijska diecezja Sacramento chce za pomocą reklamy telewizyjnej dotrzeć do ludzi, którzy odeszli od Kościoła katolickiego. Dzięki podobnej akcji w innej diecezji – Phoenix do Kościoła wróciło w ubiegłym roku ponad 90 tys. katolików.

Podczas kilkuminutowych spotów poszczególne osoby opowiedzą o tym, dlaczego wróciły do Kościoła i w jaki sposób ta decyzja zmieniła ich życie. Spoty zostaną wyświetlone 1200 razy w okresie bożonarodzeniowym.

Mają trafić do 800 tys. katolików z diecezji Sacramento, z których jedynie 136,5 tys. uczęszcza na niedzielną Mszę św. Ci, których zaintryguje reklama, na specjalnej stronie internetowej Catholicscomehome.org mogą znaleźć zarówno krótką instrukcję, w jaki sposób wrócić do Kościoła, jak i przypomnienie katolickiej nauki.

W tym roku, poza Sacramento, reklamy Kościoła katolickiego zamówiło jeszcze 7 innych amerykańskich diecezji. Znakomicie przygotowana reklama ukazuje Kościół katolicki m.in. jako największą na świecie instytucję charytatywną i edukacyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama