Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Papież Benedykt XVI

W Roku Kapłańskim jakże nie wspomnieć, że szczególnie my, kapłani, możemy przejrzeć się w Janowym tekście… Czytając o tym chłopcu, który ma pięć chlebów zbożowych i dwie ryby, i my chcemy odruchowo powiedzieć: Czymże to jest wobec tak wielkiej rzeszy? Innymi słowy: kimże ja jestem?

Jak mogę, przy moich ograniczeniach, pomóc Chrystusowi w Jego misji? A Pan udziela odpowiedzi: właśnie biorąc w swe „święte i czcigodne” ręce to niewiele, czym oni są, kapłani stają się narzędziem zbawienia dla wielu, dla wszystkich!

Okazję do drugiej refleksji daje nam dzisiejsze wspomnienie świętych Joachima i Anny... Zachęca nas do modlitwy za dziadków, którzy są w rodzinie depozytariuszami, a często świadkami podstawowych wartości życia.

Zadanie wychowawcze dziadków jest bardzo istotne, a staje się jeszcze bardziej, kiedy rodzice nie są w stanie zagwarantować odpowiedniej obecności u boku dzieci w wieku ich dorastania. Zawierzam opiece św. Anny i św. Joachima wszystkich dziadków świata, kierując do nich specjalne błogosławieństwo.

„Anioł Pański”, 26.07.2009 Les Combes

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama