GN 42/2020 Archiwum

70 proc. "świerszczyków" idzie na przemiał

Prasa. Trwa akcja stowarzyszenia "Twoja Sprawa" przeciw eksponowaniu w kioskach prasy erotycznej w sposób narzucający się dzieciom i osobom, które sobie tego nie życzą.

Stowarzyszenie, które kupiło dwie akcje Ruchu SA (potentata na rynku dystrybucji prasy), otrzymało od jego zarządu odpowiedź w tej sprawie. Wynika z niej, że zwroty prasy erotycznej sięgają aż 70 proc., podczas gdy średni poziom zwrotów prasy to nieco ponad 40 proc. – Pozostawiając na boku aspekt etyczny, stawia to pod znakiem zapytania rentowność sprzedaży tego typu prasy, nie mówiąc już o marnowaniu przestrzeni ekspozycyjnej, która mogłaby zostać przeznaczona na bardziej dochodowe produkty.

Jako akcjonariusz spółki jesteśmy tym zaniepokojeni – uważają członkowie stowarzyszenia. Warto zauważyć, że kontekstem pytania o rentowność sprzedaży pism erotycznych była zanotowana przez „Ruch” 28-milionowa strata. „Twoja sprawa” ocenia odpowiedzi zarządu na zadane mu pytania jako mało konkretne.

Dodaje jednak, że wynika z nich, iż spółka nie jest w stanie wymusić należytych standardów ekspozycyjnych w zdecydowanej większości punktów sprzedaży prowadzonych pod logo RUCH. Stowarzyszenie, które ma już na swoim koncie udane akcje przeciwko nieobyczajnym reklamom, zapowiada dalsze działania na rzecz zmiany ekspozycji pism erotycznych. Ma przy tym poparcie między innymi Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama