Nowy numer 43/2020 Archiwum

Woda znów niszczy

Powódź. Południe Polski raz jeszcze ucierpiało wskutek ulewnego deszczu. Zalane zostały między innymi centrum Kłodzka w Dolnośląskiem i Ropczyce na Podkarpaciu.

Na Dolnym Śląsku zerwane zostały mosty i zniszczone dziesiątki kilometrów dróg. Natomiast w Tarnowskiem w jednej tylko w gminie Dębica szkody wywołane przez powódź szacuje się na 8 mln zł. Krótko po dramatycznych wydarzenia swoich poszkodowanych przez wodę diecezjan odwiedził biskup tarnowski Wiktor Skworc.

W Radgoszczy oraz w parafii Radgoszcz-Krzywda w dekanacie Dąbrowa Tarnowska, gdzie szkody były największe, biskup zapewnił wiernych o pomocy materialnej i modlitewnej. Przedstawiciele bp. Skworca odwiedzili także parafie w Zawadzie koło Dębicy, Skrzyszowie, Wojniczu i w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszędzie tam deklarowali pomoc. W sumie na terenie diecezji tarnowskiej zalanych zostało ponad 1000 gospodarstw.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej podała, że na tamtejszym terenie zostało zniszczonych 1500 domostw. Zbiórki na rzecz powodzian przed kościołami w całej Polsce przeprowadzone zostaną 12 lipca. Można też wysyłać SMS o treści „Pomagam” pod nr 72 902, koszt 2,44 (z VAT). Numer konta Caritas Polskiej, na który można przekazywać środki dla powodzian: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: „Powódź Południe”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama